Опис майстер-класів «Майстерня Оксани Білоус».
Напрямок «Писанкарство».
Де зустрічаємось – затишний творчий простір квартири-майстерні в центрі Києва.
Хто проводитиме майстер-клас? Оксана Білоус, Заслужений майстер народної творчості України, член НСМНМУ з 1994 року.
Хто може брати участь? Діти від 7 років, дорослі. Діти дошкільного віку у супроводі батьків.
Частуємо кавою, чаєм, домашнім печивом .

Тема 1 – “Розпис традиційних писанок”
На майстер-класі поговоримо про писанкарство – давнє обрядове весняне дійство, познайомимось з обрядами, що пов’язані з написанням та використанням писанок. Торкнемось теми символів, їх походження та значення. Навчимось готувати яйця до роботи, розводити фарби, напишемо дві традиційні писанки – багатоколірні: на темному та білому тлі.
Тривалість майстер-класу для дорослих – 3 год., вартість 350 грн., для дітей- 2 год., вартість 300 грн. Група до 10 осіб.

Тема 2 – “Орнаменти з краплинок”
Лемківська писанка – цікавий спосіб писання на яйцях.
На майстер-класі познайомимося з різними способами написання писанок, різноманітністю інструментів для роботи. Дізнаємось про те, де ще побутують писанки, написані цим способом. Кожен з учнів виконає по дві писанки- дво- та барвисту багатоколірну.
Тривалість для дорослих 3 години, вартість 350 грн., для дітей 2 год., вартість 300 грн. Група до 10 осіб.

Тема 3 – “Писанки від Рудої Курочки”
Цікавий майстер-клас де можна дізнатись про властивості шкаралупи коричневих яєць та виготовити писанку навіть без барвників! На майстер-класі виготовимо писанку способом витравлювання та монохромну з відтінками одного кольору. Тривалість для дорослих 3 години, вартість 350 грн., для дітей- тривалість 2 години, вартість 300 грн. Група до 10 осіб.

Тема 4 – “Розпис писанки на гусячому яйці”.
На майстер-класі кожен розпише собі чудову писанку на гусячому яйці. Будемо використовувати взірці гуцульських писанок, які відомі на весь світ своїми яскравими барвами та насиченим малюнком. Використовуватимемо електричний писачок з лійками різної ширини. Тривалість для дорослих 3 години, вартість 450 грн., група до 7 осіб. Для дорослих та підлітків.

Тема 5 – “Чарівне мереживо”
Декорування гусячого яйця способом витравлювання та вирізування.
Опануємо цікаву техніку обробки гусячої шкаралупи. На майстер-класі будемо і писанкарями і хіміками, і навіть “стоматологами” – але в результаті отримаємо чудове мереживне яйце! Майстер-клас для дорослих та підлітків, тривалість 3,5 години, вартість 600 грн. Група до 5 осіб.

Тема 6 – “Писанка на найбільшому яйці” Пропоную ексклюзивний майстер-клас – розпис писанки на яйці страуса. Дізнаємось про особливості шкаралупи, способи підготовки її до роботи. Користуватимемось і механічними і електричними писачками. А фарбуватимемо у великій скляній вазі! Унікальну роботу виконаємо за 5 годин. Для дорослих. До 5 осіб, вартість 1100 грн.

Тема 7 – “Мереживне диво”. Складний, але вельми цікавий майстер-клас, на якому кожен зробить унікальне мереживне страусине яйце способом витравлювання та вирізування. Це може бути світильник під свічку, вазочка для цукерок або навіть плафон до люстри. Тривалість – два дні по 3 години. Для дорослих. Вартість 1600 грн за два дні.

Тема 8 – “Унікальні прикраси власноруч” – як приємно прикрасити себе або подарувати чудові прикраси, виготовлені власноруч! Матеріал несподіваний – шматочки страусиного яйця! Писатимемо воском, фарбуватимемо, лакуватимемо! У кожного вийде неповторна річ – кулончик, сережки, кольє – на вибір! Для дорослих та підлітків. Тривалість – 3 години, вартість 550 грн., для дітей- тривалість 2 години, вартість 350 грн.

Тема 9 – “Дід бив – не розбив, баба била – не розбила!” авторський майстер-клас по розпису-імітації писанки але на основі з дерева. Весь секрет – у підготовці яйця до розпису. А далі – все просто!!! Тривалість 3 години, для дорослих та старшокласників, вартість 600 грн.

Тема 10 – розпис писанок кольоровим воском. Іноді після розпису писанки так не хочеться знімати віск… а у цій техніці цього і не потрібно робити! Візерунки створюються кольоровим воском! Такі писанки поширені у Румунії, Польщі, Німеччині. Ми також спробуємо!!! Тривалість 3 години, для дорослих та старшокласників, вартість 400 грн.

Виїздні майстер-клас з писанкарства для дітей.
На майстер-класі ви власноруч виконаєте традиційну українську писанку за зразками 19 ст. Писанка запаковується у коробочку, тож не переживайте за її збереження. Проведення майстер-класів можливе у Києві та області. Вартість: 150 грн з учасника. Плюс 300грн. за виїзд по Києву. Виїзд по Київській області обговорюється індивідуально. Всі необхідні матеріали та інструменти входять у вартість. Групи 10-30 чоловік.