Опис майстер-класів «Майстерня Оксани Білоус».
Напрямок «Писанкарство».
Де зустрічаємось – затишний творчий простір квартири-майстерні в центрі Києва.
Хто проводитиме майстер-клас? Оксана Білоус, Заслужений майстер народної творчості України, член НСМНМУ з 1994 року.
Хто може брати участь? Діти від 7 років, дорослі. Діти дошкільного віку у супроводі батьків.
Частуємо кавою, чаєм, домашнім печивом .

Тема 1 – “Розпис традиційних писанок”.
На майстер-класі поговоримо про писанкарство – давнє обрядове весняне дійство, познайомимось з обрядами, що пов’язані з написанням та використанням писанок. Торкнемось теми символів, їх походження та значення. Навчимось готувати яйця до роботи, розводити фарби, напишемо дві традиційні писанки – багатоколірні: на темному та білому тлі.
Тривалість майстер-класу: для дорослих – 1.5 год. Вартість 400 грн.
Тривалість майстер-класу: для дітей- 1.5 год. Вартість 350 грн.
Група до 10 осіб.

Тема 2 – “Орнаменти з краплинок”
Лемківська писанка – цікавий спосіб писання на яйцях.
На майстер-класі познайомимося з різними способами написання писанок, різноманітністю інструментів для роботи. Дізнаємось про те, де ще побутують писанки, написані цим способом. Кожен з учнів виконає по дві писанки- дво- та барвисту багатоколірну.
Тривалість майстер-класу: для дорослих – 1.5 год. Вартість 400 грн.
Тривалість майстер-класу: для дітей- 1.5 год. Вартість 350 грн.
Група до 10 осіб.

Тема 3 – “Писанки від Рудої Курочки”
Цікавий майстер-клас де можна дізнатись про властивості шкаралупи коричневих яєць та виготовити писанку навіть без барвників! На майстер-класі виготовимо писанку способом витравлювання та монохромну з відтінками одного кольору. Тривалість майстер-класу: для дорослих – 1.5 год. Вартість – 400 грн.
Тривалість майстер-класу: для дітей – 1.5 год. Вартість – 350 грн.
Група до 10 осіб.

Тема 4 – “Розпис писанки на гусячому яйці”.
На майстер-класі кожен розпише собі чудову писанку на гусячому яйці. Будемо використовувати взірці гуцульських писанок, які відомі на весь світ своїми яскравими барвами та насиченим малюнком. Використовуватимемо електричний писачок з лійками різної ширини.
Тривалість майстер-класу – 3 год. Вартість – 450 грн.
Група до 7 осіб.
Для дорослих та підлітків.

Тема 5 – “Чарівне мереживо”.
Декорування гусячого яйця способом витравлювання та вирізування.
Опануємо цікаву техніку обробки гусячої шкаралупи. На майстер-класі будемо і писанкарями і хіміками, і навіть “стоматологами” – але в результаті отримаємо чудове мереживне яйце!
Тривалість майстер-класу – 3,5 год. Вартість – 600 грн.
Група до 5 осіб.
Для дорослих та підлітків.

Тема 6 – “Писанка на найбільшому яйці”.
Пропоную ексклюзивний майстер-клас – розпис писанки на яйці страуса. Дізнаємось про особливості шкаралупи, способи підготовки її до роботи. Користуватимемось і механічними і електричними писачками. А фарбуватимемо у великій скляній вазі!
Унікальну роботу виконаємо за 5 год. Вартість – 1100 грн.
До 5 осіб.
Для дорослих.

Тема 7 – “Мереживне диво”.
Складний, але вельми цікавий майстер-клас, на якому кожен зробить унікальне мереживне страусине яйце способом витравлювання та вирізування. Це може бути світильник під свічку, вазочка для цукерок або навіть плафон до люстри.
Тривалість майстер-класу – два дні по 3 год. Вартість 1600 грн. за два дні.
Для дорослих.

Тема 8 – “Унікальні прикраси власноруч” – як приємно прикрасити себе або подарувати чудові прикраси, виготовлені власноруч! Матеріал несподіваний – шматочки страусиного яйця! Писатимемо воском, фарбуватимемо, лакуватимемо! У кожного вийде неповторна річ – кулончик, сережки, кольє – на вибір! Для дорослих та підлітків. Тривалість – 3 години, вартість 550 грн., для дітей- тривалість 2 години, вартість 350 грн.

Тема 9 – “Дід бив – не розбив, баба била – не розбила!”
Авторський майстер-клас по розпису-імітації писанки але на основі з дерева. Весь секрет – у підготовці яйця до розпису. А далі – все просто!!!
Тривалість майстер-класу – 3 год. Вартість – 600 грн.
Для дорослих та підлітків.

Тема 10 – Розпис писанок кольоровим воском.
Іноді після розпису писанки так не хочеться знімати віск… а у цій техніці цього і не потрібно робити! Візерунки створюються кольоровим воском! Такі писанки поширені у Румунії, Польщі, Німеччині. Ми також спробуємо!!!
Тривалість майстер-класу – 3 год. Вартість – 400 грн.
Для дорослих та підлітків.

Виїздні майстер-клас з писанкарства для дітей.
На майстер-класі ви власноруч виконаєте традиційну українську писанку за зразками 19 ст. Писанка запаковується у коробочку, тож не переживайте за її збереження. Проведення майстер-класів можливе у Києві та області. Вартість: 150 грн з учасника. Плюс 300грн. за виїзд по Києву. Виїзд по Київській області обговорюється індивідуально. Всі необхідні матеріали та інструменти входять у вартість. Групи 10-30 чоловік.